Kontakty ZŠ Solenice:

Učitelka: Mgr. Jiřina Nováková

Tereza Hlaváčková

Základní škola

sovaZSNa podzim 2015 byly úspěšně ukončeny náročné stavební práce na zateplování budovy základní školy a tělocvičny. Současně byla provedena výměna oken a nové barevné řešení fasády obou objektů

Učitelský sbor je plně kvalifikovaný a ke kvalitě výuky přispívá také vybavenost učebními pomůckami, didaktickou a zejména výpočetní technikou.

Provoz ve škole tzv. rodinného typu umožňuje uplatňovat individuální přístup k žákům, přirozeně rozvíjet vztah mezi žákem a učitelem, věnovat se zajímavostem, tvořit společně motivující prostředí, a také řešit problémy a obtíže jednotlivců.

Žáci se stravují v jídelně místního Dětského domova.

zs1