Preventivní testování ve škole

MŠ otevřena pro povinnou výuku předškolních dětí od 12. 4. 2021

ZŠ otevřena pro 1. stupeň od 12. 4. 2021

Informace: https://testovani.edu.cz/

Instruktáž k testování pro školy

Informace k zápisu ZŠ

Informace k zápisu MŠ

Základní škola a mateřská škola Solenice přijme do svého kolektivu a nabízí pracovní místo na pozici učitelka MŠ  zkrácený úvazek 0,3 na dobu určitou. Vzdělání v oboru pedagogika. Nástup možný ihned.

Distanční výuka

"Chovejme se k dětem s laskavou důsledností" Z. Matějíček

§ 184a školského zákona 561/2004 Sb.
Zvláštní pravidla při omezení osobní přítomnosti dětí, žáků a studentů ve školách

(1) Pokud z důvodu krizového opatření vyhlášeného podle krizového zákona, nebo z důvodu nařízení mimořádného opatření podle zvláštního zákona, anebo z důvodu nařízení karantény podle zákona o ochraně veřejného zdraví není možná osobní přítomnost většiny žáků nebo studentů z nejméně jedné třídy, studijní skupiny, oddělení nebo kursu ve škole nebo většiny dětí, pro které je předškolní vzdělávání povinné, z mateřské školy nebo z odloučeného pracoviště nebo z nejméně jedné třídy, ve které se vzdělávají pouze tyto děti, poskytuje škola dotčeným dětem, žákům nebo studentům vzdělávání distančním způsobem.

(2) Vzdělávání distančním způsobem škola uskutečňuje podle příslušného rámcového vzdělávacího programu a školního vzdělávacího programu v míře odpovídající okolnostem.

(3) Děti, žáci a studenti jsou povinni se vzdělávat distančním způsobem s výjimkou žáků základní umělecké školy a jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky. Způsob poskytování vzdělávání a hodnocení výsledků vzdělávání distančním způsobem přizpůsobí škola podmínkám dítěte, žáka nebo studenta pro toto vzdělávání.