Dalším dílčím cílem projektu Erasmus+ je naše téma ,,Ryby v zimě“. Společně jsme si s dětmi povídali o životě ryb. Co dělají ryby v zimě? Kdo se o ryby stará? Jak žijí pod ledem? Naše téma jsme ukončili kolektivní prací. Náš rybníček se hemží různorodými rybkami.

Ryby v zimě

Když kruté mrazy padnou,

všechny vody zmrznou.

Co se děje pod vodou,

když takové dny nastanou?

To se rybky k sobě tulí,

na zimu se připravují.

Začnou plavat pomalu,

ať necítí únavu.

A kdo se o ně stará rád?

Rybář to je jejich kamarád.

I když venku mrzne přece,

vydá se za nimi k řece.

Proseká jim díru v ledu,

aby mohly dýchat v klidu.