Zápis do 1. ročníku ZŠ Solenice se uskutecní ve středu 24. 4. 2019

Zápis do MŠ Solenice se uskuteční ve čtvrtek 25. 4. 2019

sovaMS

V srpnu 2003 byly slavnostně otevřeny nové prostory v budově Obecního úřadu. MŠ je umístěna na klidném místě na břehu řeky Vltavy, dostatečně dostupném a obklopeném zelení. V její blízkosti se nachází lesy, pro vycházky s dětmi. Učitelky využívají klidovou oblast obce kolem řeky a zástavby rodinných domů a pro nácvik chování v dopravním provozu využívají všech lokalit obce.

Mateřská škola Solenice je jednotřídní. Kapacita Mateřské školy byla 12 dětí, avšak od 1. 1. 2007 byla navýšena na 20 dětí.

Od 1. září 2015 přivážíme obědy z Dětského domova do školky, kde jsou vydávané dětem.

O děti pečuje kolektiv 2 pedagogických pracovnic MŠ. Nejdůležitějším činitelem vzdělávání jsou děti, jejich potřeby a prožitky. Důležitá je preference rozvoje smyslů, zařazováním smyslových her – učení prožitkem. Dětem je nabízeno mnoho aktivit a jsou zapojovány do různých projektů.

ms