ZŠ a MŠ Solenice

O nás

sova MŠV srpnu 2003 byly slavnostně otevřeny nové prostory v budově Obecního úřadu. MŠ je umístěna na klidném místě na břehu řeky Vltavy, dostatečně dostupném a obklopeném zelení. V její blízkosti se nachází lesy, pro vycházky s dětmi. Učitelky využívají klidovou oblast obce kolem řeky a zástavby rodinných domů a pro nácvik chování v dopravním provozu využívají všech lokalit obce.

Mateřská škola Solenice je jednotřídní. Kapacita Mateřské školy byla 12 dětí, avšak od 1. 1. 2007 byla navýšena na 20 dětí a od 30.9. 2020 na 21 dětí.

Od 1. září 2015 přivážíme obědy z Dětského domova do školky, kde jsou vydávané dětem.

O děti pečuje kolektiv 2 pedagogických pracovnic MŠ. Nejdůležitějším činitelem vzdělávání jsou děti, jejich potřeby a prožitky. Důležitá je preference rozvoje smyslů, zařazováním smyslových her – učení prožitkem. Dětem je nabízeno mnoho aktivit a jsou zapojovány do různých projektů.

Třída